Видавничі новинки

Національний олімпійський комітет про баскетбол та Анатолія Поливоду, Сергія Коваленка, Олександра Сальникова, Олександра Білостінного, Олександра Волкова
Спорт | Буквоїд
Анна Багряна про Марію Заньковецьку, Олену Телігу, Вангу, Марію Приймаченко, Славу Стецько
Дитяча книга | Буквоїд
Пол Ґелліко. «Томасіна»
Дитяча книга | Буквоїд
Че Гевара. «Болівійський щоденник»
Національний олімпійський комітет про легку атлетику та Володимира Куца, Юрія Сєдих, Валерія Борзова, Сергія Бубку, Наталію Добринську
Спорт | Буквоїд
Михайло Відейко. «Від Русі до Святої Русі»
«Декамерон. 10 українських прозаїків останніх десяти років»
Проза | Буквоїд
Комар Борис. «Векша»
Книги | Буквоїд
Брайан Д’Амато. «Вогонь майя»
Белетристика | Буквоїд
Александр А. Мілн. «Я росту! Вірші для найменших»
Дитяча книга | Буквоїд

Події

01.12.2008|14:29|Буквоїд

Сергій Жадан: «Черпаю натхнення із трудових буднів нашої фантастичної республіки»

Сергій Жадан завершив роботу над книжкою поезій «Ефіопія», яка незабаром побачить світ у видавництві «Фоліо», та готує до друку новий роман.

Про це письменник розповів під чату на порталі «Буквоїд». Подаємо його відповіді на запитання читачів.

- Українська книга - що це, на Ваш погляд, за яким (и) критерієм Ви віднесете книгу до української? Подякував.

- Українська книга - це книга, видана в Україні, мені так здається.


Хочете вдруге стати татом?

- І не лише вдруге. 
 
- Розкажіть, коли ви лише починали писати як Ви знайшли видавництво, яке б погодилось друкувати Ваші твори? Чи це видавництво знайшло Вас? Якщо все ж Ви, то чи складно було переконати видавців опублікувати твори? Словом, які б поради ви могли дати молодим авторам, котрі пишуть, але куди те все поткнути не знають? :)

- Я послав два рукописи на два конкурси – «Смолоскип» та «Гранослов». І їх видали. Причому рукописи були майже ідентичні - у мене на той час ще не було двох різних рукописів. Конкурс видавництва «Смолоскип», що приємно, існує і до сьогодні, так що «молоді автори» можуть надсилати свої твори туди. Ну, і ще існують якісь конкурси, скажімо конкурс міського молодіжного роману видавництва «Фоліо». Так що коли ви пишете міські молодіжні романи - у вас є шанс.

 

-  Чи зтикалися Ви з тим, що хтось плагіатив Ваш твір? Якщо так, то як з цим боролися? Як на Вашу думку: працює в країні закон про авторське право чи існує де-юре?

- Ні, не стикався. Іноді використовують без дозволу, скажімо міністерство освіти. Але з ними боротися неможливо, оскільки вони мають право використовувати все, що їм захочеться. Закон скоріше існує, аніж працює, в принципі, як і всі інші закони в нашій країні. Хоча, щодо авторського права, я якось не особливо розумію - з ким би я мав боротися, ну крім міністерства освіти, ясна річ.


- Сергію, хто для Вас є авторитетом в українській літературі? Окрім Андруховича, звісно?:)

- Окрім Андруховича, звісно, Ірванець. А ще Малкович, Забужко, Неборак, Герасим’юк, Мідянка, Федюк, Рябчук. Були Римарук і Пако.

 

- В чем смысл твоего писания, брат, если украинскую литературу никто не читает?

- Так я же потом малеха на русский перевожу, братела, так что все ништяк.


- Скажіть, Сергію, чи можна буде про ваше життя складати легенди - як про Маяковського, Рембо, Бодлера? Наскільки захоплююче це заняття сьогодні, бути в Україні поетом?

- Заняття захоплююче для того, хто ним займається. Наскільки це цікаво комусь іншому - навіть не уявляю. Цілком припускаю, що років через 50 це буде нікому не цікаво. А можливо навпаки - вдячні нащадки будуть підіймати непогані гонорари на біографіях сьогоднішніх письменників.


- Привіт, Сергію. Ви один з небагатьох за чиєю творчістю я біль-менш пильно слідкую, подобається вона навіть сам не знаю чим, не те щоб гумором, а скоріше чимось між рядками, скоріше навпаки якимись сумними фрагментами, звертання уваги на те , що в житті не так багато справжнього, вартого уваги. За що вам і дякую. А скажіть-но будь-ласка: 1 - чи цікаво вам взагалі розмовляти з вашими читачами у формі один на один під час різних перфомансів під вашим проводом, тобто чи потрібна вам взагалі ця зворотна реакція, реакція на вашу творчість? Питаю, бо іноді складається враження, що ви хочете після закінчення події просто швидше вшитись ). сподіваюсь я помиляюсь. 2 - чи часто харківські власники площ на яких можна проводити літературні заходи відмовляють Вам дізнаючись що руки на цьому не нагрієш? 3 - щось Ви давно нічого не казали про свій запланований фільм. як там справи з ним?

- Привіт. 1. Ні-ні, Ви помиляєтесь - я навпаки надзвичайно уважно ставлюсь до можливості поспілкуватись сам на сам, серйозно. Просто це не завжди вдається. В будь-якому разі бажання скоріше «вшитись» у мене ніколи не було. Так що підходьте під час наступних акцій - будемо спілкуватись. 2. Ні, навіть не пам’ятаю, щоби хтось відмовляв із цієї причини. Відмовляють, як правило, через зайнятість цих «площ». Ось ми шукали з «Собаками в космосі» місце для концерту, і ледве знайшли - у місті всі зали винайняті аж до середини січня, оскільки починаються «йолки». А так у Харкові багато розумних і притомних людей, готових піти назустріч. 3. Щодо фільму - вирішили з режисером повністю переробити сценарій. Так що знімальний процес відкладається щонайменше до літа.

 

Сергей, в какое время суток предпочитаете работать, ждете ли вдохновения, или можете работать в любой момент? Есть ли понятие ежедневной нормы?

- Можу працювати будь-коли, денної норми немає. Просто іноді бувають періоди «більшої творчої інтенсивності», коли потрібно щось встигнути зробити, здати матеріал. Загалом люблю, коли хтось постійно нагадує мені про необхідність працювати, бо в принципі я працювати не люблю. Зрештою, а хто любить?


- Звідки черпаєте натхнення?

- З трудових буднів нашої фантастичної республіки. Це серйозна відповідь.


- Які у тебе враження від туру «Собаки у космосі»? Є зацікавлення публіки? Що найбільше вразило під час туру?

- Від туру враження позитивні, а ось від того, що відбувається навколо стає печально. Я вже десь говорив, ми ніби вскочили до останнього вагона - в деяких містах після наших виступів закривали клуби і відміняли наступні концерти. В сенсі, не через наші виступи, а просто ми в такий період потрапили - економічна криза накриває країну з головою. Подивимось, хто виживе. А тур сам по собі прикольний - публіка, як правило, спочатку не знає як на це реагувати, потім підходить і довго дякує. Якщо побачите афіші - обов’язково приходьте. А, ще - найбільш вразили кременчуцькі панки. І кременчуцькі тьолки в дольче й габана.


- Значить, не дуже захоплююче.. Ну, тоді як щодо гонорарів уже сьогодні?

- Та ні, просто більшість по-справжньому захоплюючих речей у цьому житті занадто інтимні та особистісні, аби про них широко розводитись. Тому мені особисто не надто хочеться якихось посмертних пліток. Гонорари сьогодні зашибісь. Невже Вам справді це цікаво?


- Банальне запитання: над чим зараз працюєш? що побачить світ наступного року?

- Написав книгу віршів, називається «Ефіопія», вийде ближчим часом в «Фоліо». Пишу роман. Сподіваюсь, що він теж «побачить світ наступного року».

 

Над чим працюєте зараз?

- Щойно відповів: пишу нову прозу. Чекайте наступного року.

 

- Кажуть, що усі письменники для того, щоб писати, приймають якийсь допінг - алкоголь, курять траву, нюхають щось там. Це правда?

- Правда. Я особисто нюхаю домашні квіти, вставляє по саме нє могу. А що значить «кажуть»?

 

На Вашу думку, де знаходиться межа між літературою і буфонадою?

- Не знаю, мабуть десь там, де літературу вже не хочуть читати, але на письменників ще хочуть дивитись.

 

-  Чув, що Ваші твори номінувалися у Росію на якусь премію. Що це за премія і що ви отримали? У Росії є ваші прихильники?

- Російський переклад «Анархії в Україні» номінувався, був у довгому списку. Ну і все. Прихильники слово погане, читачі є.

 

А що там за історія трапилася із Вами з греко-католиками у Відні? :)

- З якими греко-католиками? Поясність, я відповім, добре?

 

-  У вас є муза? Чи муза це - стереотип щодо творчих людей?

- У мене є муза, хоча це - стереотип.

 

Чи плануєте Ви свої виступи найближчим часом у Києві? але без всіляких там космосів і собак? Бо вже хочеться почути вашу поезію без гармидеру:).

- О, даремно ви музику "Собак" називаєте гармидером. Думаю, що десь узимку буде презентація нової книги, ось там і можна буде все почути.

 

Та ось Вас анонім згадує про це: http://www.inlit.com.ua/node/3456#comments

- Так він же теж нічого не пояснює! Здається, крім братів Прохаськів, греко-католиків там і не було.

 

Вам не тісно у Харкові? Переїздіть до Києва!:)

- Ні, мені тут добре, дякую. Краще Ви до нас приїжджайте.

 

Чи ведетесь Ви на всіляку рекламу? Чи є така річ, яку Вам нав´язали маркетологи?

- Скоріше навпаки - намагаюсь не купувати речі, які рекламуються. Хоча розумію, що антиреклама, це, за великим рахунком, теж реклама.

 

Галичани люблять розводитись про усілякі там феномени - станіславські, львівські... а чи існує такий феномен у Харкові? ви можете сказати, що там є якась школа?

- Звичайно є - школа романтиків, Квітка, Гулак, і так далі. У Харкові живе багато талановитих людей, просто називати все це феноменом - пафосно якось.

коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

Поки ще немає жодних коментарів, Ви можете стати першим, хто висловиться!
Додати свій коментар:
Ваше ім'я 1000 залишилось Ваш коментар підтвердіть, що ви не робот: Якщо Ви не бачите свій коментар на сторінці після введення, натисніть кнопки Ctrl+F5

Партнери

Культреванш - Богемний Вісник
Захід-Схід
Грані-Т
ЛітАкцент
Нора-Друк
Кріон
Видавництво Жупанського
Книгоспілка - всі українські книги і видавництва
BookLand.net.ua
teatre.com.ua :: сучасний театр в Україні
КНИГАРНЯ 'Є' - мережа книжкових магазинів
Видавництво ТЕЗА
NiceDay | Все про кіно, музику, книги
УкрВидавПоліграфія
Часопис української культури
Прокат книг
Видавництво Фоліо
Всесвіт
Оsтаnnя Барикада
Молода Література
Молода Література
Публікатор
ArtVertep
Коронація Слова
ЛИТФЕСТ
Українськa літературнa газетa
Интернет-голосование «Лидеры нации»
www.diplomansy.com/diplom-spetsialista https://diplomansy.com/diplom-bakalavra http://www.diplomansy.com/kupit-diplom-s-reestrom http://www.diplomansy.com/diplom-tehnikuma http://www.diplomansy.com/kupit-diplom-o-srednem-obrazovanii www.diplomansy.com/kupit-diplom-moskva diplomansy.com/kupit-diplom-nizhnij-novgorod https://diplomansy.com/kupit-diplom-omsk https://diplomansy.com/kupit-diplom-rostov-na-donu https://diplomansy.com/diplom-spetsialista https://diplomansy.com/kupit-diplom-s-reestrom https://diplomansy.com/kupit-diplom-o-srednem-obrazovanii http://www.diplomansy.com/attestat-za-11-klass https://diplomansy.com/kupit-diplom-v-gorode diplomansy.com/kupit-diplom-novosibirsk www.diplomansy.com/kupit-diplom-ekaterinburg diplomansy.com/kupit-diplom-omsk https://diplomansy.com/kupit-diplom-chelyabinsk https://diplomansy.com/kupit-diplom-rostov-na-donu http://www.eonline-diploma.com http://www.eonline-diploma.com/kupit-diplom-s-zaneseniem-v-reestr eonline-diploma.com/kupit-diplom.-otzyvy https://eonline-diploma.com/kupit-diplom-medicinskogo-kolledzha eonline-diploma.com/diplom-sssr
купить аттестат за 11 класс
school6.ru http://http://avb-service.ru/ http://koteiko.ru/ www.kolomna-region.ru http://http://investstrakh.ru/ altaistudent.ru www.tlt-room.ru www.bf2017.ru http://alex-ermakov.ru/ http://tempfile.ru/ www.amu-studio.ru http://leetoon.ru/ www.clinzdrav.ru http://www.originaly-dokuments.com/attestaty/attestat-za-9-klass originaly-dokuments.com/diplom-o-srednem-spetsialnom-obrazovanii www.originaly-dokuments.com/gorod/nizhnij-tagil https://originaly-dokuments.com/gorod/vologda http://www.originaly-dokuments.com/gorod/saratov http://www.originaly-dokuments.com/spetsialnosti/yurist originaly-dokuments.com/spetsialnosti/povar originaly-dokuments.com/gorod/krasnodar https://originaly-dokuments.com/attestaty/attestat-za-11-klass https://originaly-dokuments.com/gorod/ekaterinburg originaly-dokuments.com/attestaty https://originaly-dokuments.com/spetsialnosti/bukhgalter http://www.originaly-dokuments.com/gorod/omsk https://originaly-dokuments.com/gorod/novosibirsk www.originaly-dokuments.com/gorod/sankt-peterburg www.originaly-dokuments.com/gorod/chelyabinsk originaly-dokuments.com/gorod/orjol www.originaly-dokuments.com/diplom-o-vysshem-obrazovanii/diplom-bakalavra http://www.originaly-dokuments.com/diplom-o-vysshem-obrazovanii/diplom-magistra http://www.originaly-dokuments.com/spetsialnosti/menedzher http://www.originaly-dokuments.com/diplom-o-srednem-spetsialnom-obrazovanii/diplom-kolledzha https://originaly-dokuments.com/diplom-o-srednem-spetsialnom-obrazovanii
купить диплом магистра
http://http://school6.ru/ avb-service.ru www.koteiko.ru http://kolomna-region.ru/ http://investstrakh.ru/ www.altaistudent.ru tlt-room.ru www.bf2017.ru http://http://alex-ermakov.ru/ http://tempfile.ru/ http://http://amu-studio.ru/ http://http://leetoon.ru/ clinzdrav.ru http://www.originaly-dokuments.com/attestaty/attestat-za-9-klass www.originaly-dokuments.com/diplom-o-srednem-spetsialnom-obrazovanii http://www.originaly-dokuments.com/gorod/nizhnij-tagil http://www.originaly-dokuments.com/gorod/vologda www.originaly-dokuments.com/gorod/saratov https://originaly-dokuments.com/spetsialnosti/yurist originaly-dokuments.com/spetsialnosti/povar https://originaly-dokuments.com/gorod/krasnodar https://originaly-dokuments.com/attestaty/attestat-za-11-klass originaly-dokuments.com/gorod/ekaterinburg originaly-dokuments.com/attestaty originaly-dokuments.com/spetsialnosti/bukhgalter http://www.originaly-dokuments.com/gorod/omsk www.originaly-dokuments.com/gorod/novosibirsk http://www.originaly-dokuments.com/gorod/sankt-peterburg www.originaly-dokuments.com/gorod/chelyabinsk http://www.originaly-dokuments.com/gorod/orjol originaly-dokuments.com/diplom-o-vysshem-obrazovanii/diplom-bakalavra http://www.originaly-dokuments.com/diplom-o-vysshem-obrazovanii/diplom-magistra https://originaly-dokuments.com/spetsialnosti/menedzher https://originaly-dokuments.com/diplom-o-srednem-spetsialnom-obrazovanii/diplom-kolledzha https://originaly-dokuments.com/diplom-o-srednem-spetsialnom-obrazovanii
купить свидетельство о браке
https://gosznac-diplomy.com/diplom-s-reestromkupit-kupit http://https://gosznac-diplomy.com/kupit-diplom-vuza-rossii https://gosznac-diplomy.com/diplom-sredne-spetcialnoe-obrazovanie gosznac-diplomy.com gosznac-diplomy.com gosznac-diplomy.com http://https://gosznac-diplomy.com/svidetelstvo-o-rozhdenii gosznac-diplomy.com http://https://gosznac-diplomy.com/kupit-diplom-sssr www.gosznac-diplomy.com
купить аттестат за 9 класс
http://diplom-belarus.com/ http://http://diplom-belarus.com/ http://http://diplom-belarus.com/среднее-образование/купить-аттестат-9-классов.html www.diplom-belarus.com http://http://diplom-belarus.com/ http://http://diplom-belarus.com/ diplom-belarus.com http://diplom-belarus.com/ www.diplom-belarus.com www.diplom-belarus.com www.diplom-belarus.com http://http://diplom-belarus.com/ http://http://diplom-belarus.com/высшее-образование/купить-диплом-ссср.html http://diplom-belarus.com/ http://http://diplom-belarus.com/среднее-образование/купить-аттестат-9-классов.html diplom-belarus.com www.diplom-belarus.com http://diplom-belarus.com/среднее-образование/купить-аттестат-11-классов.html
купить диплом специалиста
www.originality-diplomas.com
купить диплом о среднем специальном
https://rudiplomis24.com/
купить диплом в москве
www.lands-diplom.com
купить диплом магистра
https://gosznac-diplom24.com/ http://https://aurus-diplom.com/
купить аттестат за 9 класс
http://https://originality-diplomans.com/
купить свидетельство о рождении
https://rudiplomis24.com/
где купить диплом
www.lands-diplom.com
где купить диплом
https://gosznac-diplom24.com/ www.diploman-doci.com
купить диплом техникума
https://originality-diplomas.com/
купить дипломы о высшем
https://rudiplomista24.com/
купить диплом магистра
diploma-asx.com
купить диплом техникума
gosznac-diplom.com https://aurus-diplom.com/
купить диплом магистра
https://originality-diplomans.com/
купить аттестат за 9 класс
rudiplomis24.com
купить диплом врача
www.lands-diplom.com
купить диплом
gosznac-diplom.com http://https://diploman-doci.com/
купить диплом колледжа
http://http://diplomsagroups.com/kupit-diplom-v-gorode/bryansk.html http://http://diplomsagroups.com/kupit-diplom-v-gorode/kemerovo.html www.diplomsagroups.com www.diplomsagroups.com http://http://diplomsagroups.com/kupit-diplom-v-gorode/belgorod.html http://http://diplomsagroups.com/diplomy-po-specialnosti/diplom-ekonomista.html http://http://diplomsagroups.com/kupit-diplom-v-gorode/cherepovec.html http://http://diplomsagroups.com/kupit-diplom-v-gorode/mahachkala.html http://diplomsagroups.com/kupit-diplom-v-gorode/chita.html http://diplomsagroups.com/diplomy-po-specialnosti/diplom-programmista.html http://diplomsagroups.com/diplomy-po-specialnosti/diplom-mastera-manikyura.html http://http://diplomsagroups.com/diplomy-po-specialnosti/diplom-buhgaltera.html www.diplomsagroups.com diplomsagroups.com diplomsagroups.com http://diplomsagroups.com/diplomy-po-specialnosti/diplom-inzhenera.html http://diplomsagroups.com/kupit-diplom-o-srednem-obrazovanii/diplom-kolledzha.html diplomsagroups.com http://http://diplomsagroups.com/diplomy-po-specialnosti/diplom-povara.html www.diplomsagroups.com https://originality-diploman24.com/купить-диплом-екатеринбург https://lands-diploma.com/ Купить диплом Екатеринбург https://originality-diploma24.com/купить-диплом-ссср Купить диплом техникума https://gosznac-diploms.com http://diplomsagroups.com/diplomy-po-specialnosti/diplom-stroitelya.html Купить диплом института http://https://omsk.arena-diplomi24.com/ www.kazan.arena-diplomi24.com http://https://originality-diplomik.com/аттестат-школы http://https://originality-diplomiki.com/купить-диплом-москва https://premialnie-diplom24.com/купить-диплом-врача/ premialnie-diploms24.com http://https://premialnie-diplomx24.com/купить-диплом-ссср/ premialnie-diplomix24.com купить диплом в екатеринбурге купить диплом в москве купить диплом отзывы купить диплом в волгограде Купить диплом в Красноярске Купить диплом в Спб frees-diplom.com купить диплом в ростове-на-дону Купить диплом фармацевта Купить диплом в Москве Купить диплом университета Купить диплом бухгалтера bicoin casinos usa https://russiany-diplomix.com/kupit-diplom-ekaterinburg www.russiany-diplomx.com russiany-diplomana.com http://https://russiany-diploman.com/kupit-diplom-s-reestrom https://russiany-diplomany.com/kupit-diplom-instituta http://https://russiany-diplomas.com/kupit-diplom-krasnoyarsk Купить диплом фельдшера купить диплом в Красноярске Купить диплом Екатеринбург Купить диплом Челябинск Купить диплом Краснодар Купить диплом Гознак http://rudiplomirovany.com/диплом-для-иностранцев www.rudiplomirovans.com http://rudiplomirovana.com/диплом-колледжа http://http://rudiplomisty.com/свидетельства-и-справки/свидетельство-о-разводе rudiplomis.com rudiplomista.com http://https://diploman-doci.com/diplom-magistra http://http://rudiplomista24.com/дипломы-по-профессии/диплом-бухгалтера-купить http://http://rudiplomis24.com/аттестат-9-классов rudiplomirovan.com www.ru-diplomirovanie.com http://ru-diplomirovan.com/дипломы-по-профессии/диплом-строителя-купить Купить аттестат 11 классов Купить диплом Новосибирск Купить диплом Омск Купить диплом Омск Купить диплом кандидата наук Купить диплом инженера Купить аттестат 11 классов купить диплом о среднем образовании Купить диплом Томск Купить диплом в Краснодаре Купить диплом техникума Купить диплом с реестром Купить диплом колледжа diploman-doci.com www.lands-diplomy.com купить диплом в спб купить диплом в нижнем новгороде http://https://ru-diplomirovans.com/купить-диплом-новосибирск https://ru-diplomirovana.com/диплом-колледжа ru-diplomirovany.com http://https://ru-diplomirovanay.com/диплом-кандидата-наук https://ru-diplomirovannie.com/купить-диплом-омск https://gosznac-diplomy.com/kupit-diplom-kandidata-nauk Купить диплом техникума Купить диплом инженера Купить диплом в СПБ Купить диплом строителя Купить диплом строителя Купить диплом в Нижнем Новгороде https://gosznac-diplom.com/kupit-diplom-medicinskogo-uchilishha http://https://gosznac-diplom24.com/kupit-diplom-medicinskogo-uchilishha www.gosznac-diploms.com Купить свидетельство о разводе Купить аттестат за 11 классов Купить диплом Красноярск www.diplomsagroups.com Купить диплом в Рязани Купить диплом магистра Купить диплом бакалавра Купить диплом в Воронеже Купить диплом магистра Купить диплом в Екатеринбурге Купить диплом в Ростове Купить диплом в Казани Купить диплом инженера http://https://goznakov-diplom.com/diplom-sredne-spetcialnoe-obrazovanie https://goznakov-diploms.com/kupit-diplom-magistra https://goznakov-diplomy.com/kupit-diplom-sssr https://goznakov-diploma.com/diplom-s-reestromkupit-kupit www.goznakov-diploman.com www.goznakov-diplomans.com http://https://goznakov-diplomx.com/diplom-bakalavra diploman-doci.com