Re: цензії

08.01.2011|Людмила Скорина, кандидат філологічних наук, доцент, Черкаси
Загадки Володимира Лиса
03.01.2011|Альбін Цирик, Чернівці
Заручник Галичини…
30.12.2010|Ніна Козачук, Чернівці
«Як усе просто… І як усе гірко…»
29.12.2010|Лілія Шутяк
Щоденник одного невдахи
28.12.2010|Василина Куюмурджи
Вірші на … [хотіння]
Пролог любові як пролог життя…
23.12.2010|Буквоїд
Вікторія Черняхівська: «Всі книжки читаю немов автобіографічні»
20.12.2010|Оксана Жила, Львів
Жінка, яка шукає щастя…
16.12.2010|Олена Даниліна
Кайф від Положія
15.12.2010|Оксана Жила, Львів
Пройдисвітство по-львівськи

Інфотека - письменники

Степула Надія


Народилася в селі Стінка на Тернопільщині, після закінчення школи №2 у місті Бучачі навчалася у Львівському університеті та Українському поліграфічному Інституті ім. І.Федорова (тепер Академія імені Федорова), закінчила факультет журналістики, відділ редагування - науково-технічної інформації, реклами та іншої друкованої продукції (1979)

Працювала у видавництві при Львівському університеті «Вища школа» (тепер «Світ») – редактором, редактором Головної редакції, - до 1994 року.

У 1992-1994 роках навчалася в Політичній академії Центральної і Східної Європи (Будапешт, Угорщина), закінчила курс «Специфіка виборів у країнах, які стають на шлях демократії». 

Від часу заснування львівської газети «Ратуша» – (співзасновник газети) – з 1990 року - політичним оглядачем, журналістом, до 1994 року (паралельно працювала у видавництві). 

З 1995 по сьогодні – журналіст радіо «Свобода» – радіо «Вільна Європа».

Впродовж праці на радіо вела годинну авторську програму «Каламар» (1995-1998 рр.), кращі з матеріалів якої вийшли окремою книжкою; прямі ефіри у «Вечірній Свободі» на різні еми; недільні прямі ефіри «Про і контра», авторську програму «Сюжети».      

Від 1 жовтня 2005 року по червень 2008 року - ведуча авторської програми «Виміри життя» - на актуальні теми сьогодення, що стосуються переважно царини культури, мистецтва, літератури, а також – соціальних та освітніх проблем. 

З червня 2008 року і донині – журналіст-аналітик радіо «Свобода», автор аналітичних досліджень на теми політики, культури тощо.

Член Національної Спілки письменників України з 1993 р. 

Лавреат літературної премії «Благовіст» (2003 р.) за книжку поезій «У завтрашнім колись». 

Лауреат Міжнародної премії «Золоте перо» (2007 року) – як автор і ведуча програми «Виміри життя» на радіо «Свобода»-«Вільна Європа» (теми культури, літератури, взаємин української та зарубіжної культур). 

Видані книжки: 

«Інше небо» – Київ, 1989, - поезії (перша книжка) 

«Місто удвох» – Львів, 1993, - поезії 

«Запасні слова» – Львів-Вінниця, 1994, - поезії 

«За північ у світі» – Львів, 1995, - вибрані поезії, а також переклади з різних мов 

«Яся любить полунички» – Львів, 1996, - збірка поезій для дітей
 
«У завтрашнім колись» – Львів, 1998, - поезії різних років, які раніше не публікувалися 

«Інне нєбо» («Інше небо») – Радом, Польща,1999, - поезії, в перекладі польською мовою

«Говорить радіо «Свобода». В ефірі – «Каламар» – Львів, 1999, - інтерв’ю, есеї, діалоги, розмови «за круглим столом» про цікаві літературні події сучасності і минулого з поетами, прозаїками, літературознавцями. Серед авторів – лавреати Національної премії імені Тараса Шевченка, представники українського та зарубіжного письменництва. Основні теми – сучасна літературна ситуація в Україні, забуті та відкриті імена, тема Чорнобиля в літературі, українська драматургія, жінка в літературі, відлуння Великодня у поезії, українські письменники за кордоном, «білі сторінки» історії літератури і багато інших. До книги включена також «Антологія одного твору», де вміщені біографічні довідки і представлені твори унікальних авторів, серед яких – Василь Атаманюк, Олесь Бабій, Марко Боєслав, Роман Купчинський, Богдан Лепкий, Левко Лепкий, Юрій Липа, Євген Маланюк, Михайло Орест, Володимир Свідзинський та інші.

«Пристрасті буття. Радіомонологи» – Львів, 2000, - тексти радіомонологів, які звучали на радіо «Свобода», в яких – аналіз різних явищ суспільства, пошук відповідей на цікаві й гострі питання сьогодення.

Серед тем – поетичний патріотизм, епістолярна література, інтелігенція і влада в Україні, політика і мораль, расизм: новітні форми, тиранія,смертна кара, спалені бібліотеки, сільські бібліотеки, материнська любов, Вербна неділя, Різдво – свято дитинства, а також багато інших. Окремі теми присвячені Панасу Мирному, Роману Купчинському, Євгену Плужнику, Володимиру Сосюрі, Івану Світличному, Ліні Костенко, Мілану Кундері, Соломії Крушельницькій та іншим сподвижникам Слова.

Партнери