Головна\Новини\Критика

Новини

20.12.2010|21:15|Буквоїд

Наталія Сквіра. «Проблеми поетики другого тому «Мертвих душ» Миколи Гоголя»

Дослідження поетики гоголівських творів залишається однією з актуальних проблем сучасного гоголезнавства, незважаючи на те, що дослідниками вже чимало зроблено в цьому плані.

Сьогодні важко заперечити той факт, що поетикальні особливості гоголівської прози вивчені досить нерівномірно: одним творам приділялося більше уваги, іншим менше. До недостатньо досліджених текстів гоголівської спадщини слід віднести і п’ять розділів другого тому поеми «Мертві душі», котрі цікавлять літературознавців у першу чергу як певний етап у реалізації творчого задуму письменника.

У монографії кандидата філологічних наук Н.М. Сквіри зроблена спроба цілісно-концептуального аналізу другого тому «Мертвих душ» Миколи Гоголя, досліджено такі проблеми поетики другої частини поеми, як біблійна інтертекстуальність мотивів, металогічних конструкцій і сюжетних елементів твору; художня природа характеротворення; специфіка інтер’єру, пейзажу та нова естетика художнього слова Гоголя.

Поза увагою автора не залишилися також питання про принципові відмінності художніх систем першого й другого томів поеми та спалення і завершеність другої частини «Мертвих душ», про творчу еволюцію письменника й природу його художнього таланту в останні роки життя.

Книга розрахована на науковців, викладачів, аспірантів, студентів, усіх, хто цікавиться творчістю Миколи Гоголя.                                                                 

Наталія Сквіра. Проблеми поетики другого тому «Мертвих душ» Миколи Гоголя. – К.: Видавничий дім Дмитра Бураго, 2010. – 328 с.

коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

Поки ще немає жодних коментарів, Ви можете стати першим, хто висловиться!
Додати свій коментар:
Ваше ім'я 1000 залишилось Ваш коментар підтвердіть, що ви не робот: Якщо Ви не бачите свій коментар на сторінці після введення, натисніть кнопки Ctrl+F5

Партнери