Головна\Re:цензії\Що читати?

Re:цензії

23.02.2011|07:10|Буквоїд

Світлана Пиркало: «Записки українського самашедшого» - не прозовий дебют, а дебют полеміста чи соціального коментатора

На запитання порталу «Буквоїд»: «Що читати?» відповідає письменниця Світлана Пиркало.

- Що Ви читали останнім часом? Що сподобалося, а що ні?

- Останнім часом я читаю водночас кілька книжок із геополітики та економіки. Очевидно, передозування української літератури впродовж шостої «Книги року Бі-Бі-Сі» далося взнаки. Читаю такі книги: «Too Big To Fail: The Inside Story of How Wall Street and Washington Fought to Save Financial System» («Занадто великі, щоб збанкрутувати: історія зсередини про те, як Волл Стріт та Вашингтон боролися за порятунок фінансової системи») Ендрю Росса Соркіна. «Team of Rivals: The Political Genius of Abraham Lincoln» («Команда суперників: політичний геній Абрахама Лінкольна») Доріс Кеарнз Гудвін. «Thatcher and Sons» («Тетчер і сини») Саймона Дженкінса. А ще - «What Next? Surviving the 21st Century» («Що далі? Як вижити в 21-му сторіччі») Кріса Паттена. Кілька днів тому стало відомо, що цей політик і громадський діяч може очолити Наглядову раду Бі-Бі-Сі, де я поки що ще працюю. Як тільки я про це дізналася, його книжка стала зразу вдвічі цікавішою.

Прочитала також книгу Ліни Костенко «Записки українського самашедшого». Якби я займалася піаром цієї книги, я б краще назвала її не прозовим дебютом, а дебютом полеміста чи соціального коментатора. Інша справа, чи бачить себе в тій ролі сама Ліна Костенко. Багато зараз говорять про її вік, як у позитивному, так і в негативному сенсі. Як на мене, 80 років, та й будь-який вік, - далеко не причина ставитися до людини поблажливо (в англійській мові є слово patronising, яке має більш негативний відтінок) і дивитися на неї лише як на ікону. У США активними коментаторами з двох боків політичного спектру є 75-річний консерватор Джон Маккейн, який у 2008-му балотувався на президента, і 80-річний ліберал Джордж Сорос, який не збирається припиняти підтримку вільних суспільств у світі. Ліна Костенко могла б серйозно долучитися до суспільних дебатів на найрізноманітніші теми, якби цього забажала.

- Що радите прочитати іншим?

- Коли в видавництві Грані-Т вийдуть переклади книжок американського історика, професора Йєльського університету Тімоті Снайдера, раджу одразу їх прочитати. Ви подивитеся на Україну іншими очима, як і багато інших читачів Снайдера. На сайті Бі-Бі-Сі є інтерв´ю з ним, яке я записала після його лекції в Кембриджі у лютому цього року.

- Що плануєте прочитати?

- Планую наздогнати пропущене і прочитати минулорічного переможця премії Ман Букер, роман «Питання Фінклера» британського автора Говарда Джейкобсона. На столі вже два тижні лежить «Freedom» («Свобода») Джонатана Францена. 

Фото: http://mediananny.com

коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

23 лютого 2011, 21:40|Віктор :
Привіт, Світлано! Люди кажуть, що Сорос входить до світового уряду, а той думає як заробити більше баблоса на "вільних" суспільствах. Єгипет також був вільним. Ну це таке... Ви любите англо - американську літературу - це і не дивно, Ви вивчаєте ЇХ світ.Читав Вашу річ у Декамероні - дуже сподобалась, навіть мені як чоловікові. Суцільний еротизм, шопінг і жіноча психологія. Ну а Ви книжку Ярославцева "...Маузер" прочитали? Як враження?
Додати свій коментар:
Ваше ім'я 1000 залишилось Ваш коментар підтвердіть, що ви не робот: Якщо Ви не бачите свій коментар на сторінці після введення, натисніть кнопки Ctrl+F5

Партнери

Культреванш - Богемний Вісник
Захід-Схід
Грані-Т
ЛітАкцент
Нора-Друк
Кріон
Видавництво Жупанського
Книгоспілка - всі українські книги і видавництва
BookLand.net.ua
teatre.com.ua :: сучасний театр в Україні
КНИГАРНЯ 'Є' - мережа книжкових магазинів
Видавництво ТЕЗА
NiceDay | Все про кіно, музику, книги
УкрВидавПоліграфія
Часопис української культури
Прокат книг
Видавництво Фоліо
Всесвіт
Оsтаnnя Барикада
Молода Література
Молода Література
Публікатор
ArtVertep
Коронація Слова
ЛИТФЕСТ
Українськa літературнa газетa
Интернет-голосование «Лидеры нации»