Видавничі новинки

Національний олімпійський комітет про баскетбол та Анатолія Поливоду, Сергія Коваленка, Олександра Сальникова, Олександра Білостінного, Олександра Волкова
Спорт | Буквоїд
Анна Багряна про Марію Заньковецьку, Олену Телігу, Вангу, Марію Приймаченко, Славу Стецько
Дитяча книга | Буквоїд
Пол Ґелліко. «Томасіна»
Дитяча книга | Буквоїд
Че Гевара. «Болівійський щоденник»
Національний олімпійський комітет про легку атлетику та Володимира Куца, Юрія Сєдих, Валерія Борзова, Сергія Бубку, Наталію Добринську
Спорт | Буквоїд
Михайло Відейко. «Від Русі до Святої Русі»
«Декамерон. 10 українських прозаїків останніх десяти років»
Проза | Буквоїд
Комар Борис. «Векша»
Книги | Буквоїд
Брайан Д’Амато. «Вогонь майя»
Белетристика | Буквоїд
Александр А. Мілн. «Я росту! Вірші для найменших»
Дитяча книга | Буквоїд

Події

31.08.2009|19:18|Буквоїд

Сергій Жадан: «Для декого в цій країні свобода - це можливість не змивати за собою в сортирі»

31 серпня на «Буквоїді» відбувся чат із письменником Сергієм Жаданом. Подаємо його стенограму.

Слава 11:17:56 Привіт, Сергію. Як ви ставитись до молодих поетів-двітисячідесятників чи є в них майбутнє чогось досягти?

Ставлюсь добре, хоча не зовсім розумію, хто це такі. Якщо це сьогоднішні двадцятирічні, то в будь-якому разі ставлюсь добре, гадаю в них є всі шанси повчитись на помилках «двохтисячників». Не говорячи вже про помилки «дев’ятдесятників».

Amnesia 12:31:12 Чи можна дізнатись чому скрізь у ваших книжках різко негативне відношення до комунізму? Можливо годі вже пропаганди, усі і так вже зрозуміли.

Може Ви не мої книжки читали? В моїх книжках немає різко негативного ставлення до комунізму. Скоріше навпаки. Згоден, що «годі» вже пропаганди, хоча і не певен, що «усі і так вже зрозуміли». 

Слава 11:19:25 Про що буде ваша нова проза? Чи зберігся дух попередніх книг.

Зберігся, сподіваюсь, саме настільки, аби не забивати дух нової прози. Мені здається, нова книга буде відрізнятись від попередніх. Тому той, хто чекає на продовження «Депеш Мод», буде розчарований. 

оксана полунська 13:03:22  Сергію! Ваш внесок в українську літературу безперечний. Проте в мене є питання. За що вас і Олеся Донія так ненавидить «письменник» Роман Кухарук. Він намагається в кожному тексті і кожній приватній розмові опустити вас нижче плінтуса. Чому ж так?

Ну а що йому ще лишається? Інакше б Ви про нього й не згадали.

 

Артур 09:01:34 Сергей, Торнтон Уайлдер как-то написал: «Поэтический мир - это не плод более глубокого прозрения, это - результат более острой тоски». Справедлива ли эта сентенция применительно к тебе и твоей поэзии?

Не думаю. Це якесь безнадійне означення поезії. Мені більш подобається коли в розумінні поетичного світу лежить радість і гармонія.

 

ktatat 09:23:54 Сєрьога...а люди впевнено переконуються нібито вся українська література(сучасна) - це копіїзм і белькотіння про своє особисте... Де глобальні речі, що вплинуть на світову літературу? Може ти схаменешся і в кінці-кінців створиш щось таке не аби яке? Шоб усі аж позавмирали і тільки і могли що шепотіти твоє ім´я та назву нової книги... Сергій Ктатат Мисько

Як Ви легко від імені людей-то висловлюєтесь. Так ніби українські письменники (сучасні) – це якісь марсіяни, які з людьми не мають нічого спільного. Я ось, скажімо, знаю людей, які переконані, що вся література – це белькотіння про особисте. Про неособисте пишуть в газетах. 

Аліна Сваровскі 10:56:00 Сергію, я готую до друку першу свою книжку. Хочу, щоб Ви написали передмову до неї. Ви готові стати моїм «хрещеним» у літературі?

А пришліть щось почитати, добре? У Вашого чоловіка має бути моя адреса. 

Аліна Сваровскі 11:33:58 Скажіть будь ласка, чи не хотіли би Ви написати роман-автобіографію? Адже Ви дуже цікава особистість, і Ваше життя не менш цікаве за Вашу поезію і прозу.

Аліно, я і так багато про себе писав. Хоча, звісно, є якісь речі, які лишаються поза книгами. Очевидно, має пройти певна кількість років і померти певна кількість очевидців, щоби можна було розповісти про все. Можливо коли-небудь, коли мені буде 90 років, і я почну впадати в цілковитий і незворотній маразм, я справді за всіх скажу і за всіх переболію. Так чи інакше найкращі історії завжди лишаються при нас. 

Bax 15:06:41 Сергію, чим Ваша нова книжка відрізняється від "Ефіопії"? Можете порівняти ці дві збірки?

Відрізняється, перш за все, композиційно. «Ефіопія» написана була від початку до кінця, від першого вірша до останнього. «Лілі Марлен», натомість, крім нових віршів містить поезії з усіх попередніх збірок. Мені хотілося зібрати книгу віршів, яка б не нагадувала звичне вибране, в якій вірші були б на своєму місці. Тому це такий дивний збірник, в якому при бажанні можна знайти багато нового і цікавого.

Bax 15:07:11 Чи планується всеукраїнський тур із книжкою "Лілі Марлен"?

Ні.

paprika9 18:12:20 Чи здогадуєтеся , що Вас читає певна категорія читачів, котрі «реагують не лише на х.й»? І чи є у Вас відчуття того що Ви - «поет покоління», як часто кажуть, частково формуєте стиль наступного?

1. Я сподіваюсь, що саме ця категорія читачів мене й читає. 2. Ні, такого відчуття немає. 

соня 20:33:51 доброго дня) 1 - ви особисто підтримуєте поділ культури на «елітарну» та «масову»? 2 - чи існує для вас класична література? якщо так, то що, наприклад? 3 - чи буде в києві окрема презентація «Лілі Марлен»?4 - величезне прохання-побажання: відновіть свій блог на «Кореспонденті» або заведіть новий. і взагалі - пишіть і пишіть по-більше) важко сконцентрувати думки з приводу вашої творчості в декількох рядках, але просто повірте, що те, що і як ви пишете є надзвичайно важливим.

1. Скоріше на «масову» і «немасову». Слово «елітарна» відгонить нездоровим снобізмом. 2. Звісно, існує. Наприклад, Котляревький-Гоголь-Чехов. Або Аполінер-Семенко-Целян. Або Антонич-Тракль-Хлєбніков. Або Римарук-Герасим’юк-Лишега. 3. Ні, не буде. Зовсім немає часу. 4. Обов’язково заведу, коли допишу новий роман. Дякую Вам. 

lucky 21:42:24 Ігор Пилипчук - це вигаданий персонаж чи реальна особа?
Це реальна особа. 

lucky 21:44:44 Чи залишився хтось з вашого літературного покоління, кого Ви можете назвати своїм другом?

Так, звісно. Іван Андрусяк, Сергій Пантюк, Андрій Кокотюха, керівник  цього сайту - Сергій Руденко, Назар Федорак, Галя Крук, Мар’яна Савка, Ростислав Мельників, Маріанна Кіяновська, Роман Скиба, Андрій Бондар, не знаю, чи можна зарахувати до «нашого літературного покоління» Павла Вольвача, Світлану Поваляєву, Олега Солов’я, Дмитра Білого, але їх теж дуже люблю і шаную. Когось напевне не згадав, перепрошую. 

lucky 21:53:31 Що сталося поміж Вами та Ігорем Бондарем-Терещенком? Ви ж були співредакторами «Ґіґієни», він багато писав про Вас і друкував Ваші поезії, а ще в якійсь статті містилась згадка про те, що він возив Вас до Білорусії, а це зрештою свідчить про вашу колишню близькість, а тепер у жж проскочила інформація, що Ви навіть не вітаєтесь з ним.

Брехня і підлість із боку давніх друзів є особливо відразливою. Нема на те ради. 

Mira 10:53:38 Чому так рідко буваєте в Одесі? У Вас тут менше прихильників? Коли плануєте приїхати?
Далеко їхати просто. Одесу дуже люблю, але цього року вже навряд чи приїду. Чекайте наступної весни, з новим романом. 

Коломоец 10:42:51 Чем закончилась история, в которой вы написали письмо в прокуратуру, а роман кухарук обвинил вас в «стукачестве»? 

Не знаю, відповіді з прокуратури я так і не отримав. Але матеріали, про які йшлося в заяві, з мережі зникли. Зрештою, цілком у дусі «звинувачувачів» - спочатку облити всіх помиями, підписавши матеріали чужими іменами, а потім боязливо поховатись, звинувачуючи всіх у наступі на свободу слова. Мені здається, що для декого в цій країні свобода - це можливість не змивати за собою в сортирі. Прапороносці, що тут скажеш... 

MARY 12:08:01 Привіт! знаю, що 11 вересня ви будете разом із «Собаками в космосі» виступати у Львові в Роберта Домса, це буде щось нове чи та сама програма що й минулого року?

Буде кілька нових речей, плюс старі. Але старі звучать тепер дещо інакше - в собак з´явився клавішник, який додає їхньому звучанню особливої акцентованості й ліричності. Плюс у них змінився гітарист і трубач, плюс додався перкусіоніст. Але якщо Вам не подобались старі речі, то й нові навряд чи сподобаються. 

Larisa 12:34:14 Якщо Вам «не пишеться», чи примушуєте себе до цього?

Ні, коли не пишеться - я не пишу, мені немає куди поспішати

Луна 11:59:48 Считаете ли Вы что любая книга это возрастная книга. Что для каждого возраста есть свои определенные книги. И то, что на ура читалось в 20 лет, в 40 просто невозможно взять в руки.

Мені здається, в цьому немає системи. Є книги, які «неможливо взяти в руки» вже після першого прочитання, є такі, котрі перечитуєш все життя. Мабуть це залежить усе-таки не від книги.

соня 12:10:16 ви дійсно вірите, що «кожному, хто вкладався і вписувався, щедро воздасться зрештою за кожен із траблів»?

Так, звісно. Ніщо не з´являється нізвідки і не зникає в нікуди.

Posh 12:12:58 Здрастуйте, що то за проект 2*2 з Андруховичем? 

Це літературний проект, в якому беруть участь Педро Ленц та Рафаель Урвайдер із Швейцарії та ми з Юрієм Андруховичем від Казахстану. Будемо читати свої вірші. Виступи починаються 5 вересня у Харкові. Далі буде Київ, Франківськ та Львів. Має бути цікаво, сподіваюсь швейцарці стануть приємним відкриттям для українського читача. 

angel 12:31:51 Ви всім, хто просить, пишете передмови? Чи все ж читаєте тексти? А як Вам можна надіслати тексти?

Ні, не всім, лише тим, чиї вірші подобаються. Дивно було б писати негативні передмови, погодьтесь. З іншого боку, це був би новий жанр... 

mnesia 12:25:28 Ваші книжки можна знайти в Росії і на російській мові?

Можна. В мене в Росії вийшло кілька книжок, остання цього року - «Кордон». Це спільна книга трьох авторів (упорядник Ігор Сід назвав нас «прикордонними поетами») - Ігора Сіда, Андрія Полякова і моя. До речі, на Форумі видавців, 10 вересня буде презентація цього збірника. А восени має вийти російською одним виданням «Гімн демократичної молоді» та «Біг Мак». 

Posh 12:25:35 Здрастуйте..=) Що за проект з Андруховичем 2*2 ? нових пісень в рамках СКА на Гуляйполі було якось мало, якщо не помиляюся одна, то вже криза жанру?

Будемо грати з Андруховичем у шашки. Проти швейцарців. Приходьте, відкриєте для себе швейцарську літературу. Напевне не пошкодуєте. Щодо Гуляйполя, це окрема історія - ми дослівно на фестивалі дізнались, що в будинку культури стоїть незадіяний апарат і що можна на ньому зіграти. Тому зімпровізували. Цей виступ не готувався, так само як і виступ Запорізького гурту «Крапка». Якби готувались спеціально, підготували б більше нового. А так чекайте на осінь - буде щось нове. 

mamaann 12:15:29 Сергію, Ви - мій улюблений поет (просто закохана!), Ваші тексти я глибоко розумію. Коли планується виступ у Києві? Чи пишете Ви передмови до книжок молодих авторів?

В Києві будемо 7-го вересня з Юрком Андруховичем, Педро Ленцем та Рафаелем Урвайдером. Обов´язково приходьте, має бути цікаво. Передмови пишу коли є час, а буває він не завжди. А Ви молодий автор? 

MARY 12:39:49 чому ви матюкаєтеся у своїх творах?

Задля дешевого епатажу та сумнівної популярності. 

KillaBee 12:48:43 Сергію, що робити з нецікавою і низькоякісною літературою, якої до фіга з´явилося на книжковиз полицях після того, як укрсучліт став популярним? Кого почнеться кінець постмодерну?

Не читати її. 

М_Эрденко 12:36:19 Глубокоуважаемый Сергей. Во-первых, позвольте поздравить вас с недавнопрошедшим тридцатипятилетием, во-вторых, — порадовать литературоведческим вопросом. Разделяете ли вы ту точку зрения, что описанный некими двумя одесситами не в одном романе Старгород есть вовсе не Ольденбург в восточном Гольштейне, а вполне даже Старобельск?

По-перше, дякую Вам дуже. По-друге, розділяю, звісно, є така літературознавча теорія, міцно пов´язана з практикою. 

rozbishaka 12:20:21 Доброго дня, Сергію! а колись на стадіоні з омоном билися? ви не в курсі, чого вони футбол заважають дивитись? Олексій Чупа

Ну, це не назвеш бійкою, просто вигрібати пару разів доводилось. Колись із малим моїм пішли на «Металіст» і він там відламав стілець (йому тоді років 10 було). Довелось відмазуватись. Остання якась така каша була, коли ваш «Шахтар» приїздив. Здається, вони тоді зі своїм «омоном» приїхали. Як там ваша «Арена»? 

аnna 12:58:22 Чи плануєте Ви переїхати жити до Києва? Де комфортніше себе почуваєте: в оточенні мегаполіса чи на природі, у лісі, наприклад?

Ні, не планую, і не планував ніколи - я дуже люблю Харків. Щодо лісу - це теж дуже добре, так само як і гори, море, ріки та озера. Головне, як мені здається, не зупинятись надовго в одному місці. 

Слава 13:02:47 Яке ваше ставлення до нинішньої неформальної молоді які частіше почали читати вашу творчість.

Я не дуже добре розумію, хто сьогодні є неформальною молоддю. Оскільки не зовсім зрозуміло, що саме сьогодні є форматом. Це термін із минулого тисячоліття. Загалом до молоді ставлюсь добре, ясна річ, і до того, що вони читають (хай навіть і не мою «творчість») так само. 

аnna 13:05:50 Про негативні передмови - супер! Думаю, колись і це буде актуально)))

До речі, так воно і є. Розумно написана негативна стаття іноді набагато корисніша за дружні соплі. Хоча, якщо чесно, не знаю, чи хотів би я, щоб у моїй книзі були негативні відгуки. Мені якось завжди щастило на авторів передмов - скажімо, передмову до «Генерала Юди», ще 1995-го року, написав Ігор Римарук. Для мене це було откровення, без перебільшень. 

KillaBee 12:54:49 Якби ви впорядковували хрестоматію новітньої літератури, який би свій твір увічнили і за які заслуги - роман, вірш? Тільки не кажіть, що ніякий.

Але Ви мені вибору не лишаєте. Якщо серйозно, то не бачу сенсу в укладанні та виданні саме хрестоматії новітньої літератури. У нас багато класиків, яких не перевидають - Семенко, Шкурупій, Влизько, Плужник. Думаю новітня література прекрасно обійдеться поки що і поза хрестоматіями. 

KillaBee 13:11:52 Я думаю, вам буде приємно чути, що з ваших творів багато людей починають читать українську літературу як таку. Мені як українському філологу це дуже приємно. Дякую вам!
Головне, щоби вони після цих творів не закінчували її читати. Дякую Вам теж. 

rozbishaka 13:12:16 Та не знаю, як арена, ще не дійшов туди:) а де краще читати - у великих містах, де Вас, в принципі нормально знають, є цільова аудиторія, чи нести культуру в маси, так би мовити, в таких містах як той самий Артемівськ наприклад?

Всюди є розумні й уважні слухачі, так само як всюди є неадекватні уроди, які приходять з наперед негативною настановою. Як правило це люди, котрі самі пишуть. Кожен реалізується по-своєму. А на арену обов´язково сходи. До зв´язку.  

mamaann 13:11:09 Я двохтисячник, з Вами знайома особисто! 7 вересня прийду з друзями обов´зково!!!!!! А.М.

Приходьте, радий буду Вас бачити.

соня 13:23:18 ви колись розповідали, що якось так сталось, що ви вкрали книгу кортасара в перекладі пако. так от, ту книгу ( перклад) взагалі реально сьогодні знайти?який був рік видання?

Здається 80-ті роки, видавництво, здається «Український письменник» (чи «Радянський письменник»?). Думаю, в бібліотеках її можна знайти. В мене вона не збереглась, на жаль. 

KillaBee 13:25:57 Але ж у вас є ваші твори, які приносять найбільше задоволення (я не кажу «улюблені» чи «найкращі»). «Удовлетворение». Ви написали, а тепер перечитуєте і розумієте, що саме це і саме так ви й хотіли сказати. Зрештою, я б теж не відповідала на таке запитання. Успіхів вам! Чекаємо в Києві!

Ви знаєте, іноді буває таке при перечитуванні, коли, скажімо, вичитуєш переклади. Але сказати, що займаюсь перечитуванням регулярно не можу. Загалом, про свої книги складно говорити - занадто суб´єктивно виходить. Але дякую Вам за питання.

Posh 13:10:37

У вас є цікава історія розвитку стосунків з алкоголем?

Так, історія наших стосунків із алкоголем потребує окремої розмови. На сьогодні ми з ним розійшлися. Інтелігентно та без скандалів. Майно не ділили. Іноді він до мене повертається, але надовго не затримується. Потрібно час від часу міняти життєві стимулятори. Дякую Вам усім за розмову, за розумні питання й конструктивні зауваження. Радий буду бачити Вас усіх на вечорах, зустрічах та презентаціях. Дякую «Буквоїду» за уважних читачів. Як писали «Тартаки» - дякуємо всім, хто нам допомагав, а хто нам заважав - нехай дрочать. Амінь.

Додаткові матеріали

01.12.2008|14:29|Події
Сергій Жадан: «Черпаю натхнення із трудових буднів нашої фантастичної республіки»
18.06.2009|10:20|Події
Сергій Жадан. «Море дихає чорним теплом...». АУДІО
19.05.2009|15:22|Події
Сергій Жадан. Виступ на «Київських лаврах». АУДІО
17.05.2009|13:36|Події
Сергій Жадан. «Він був листоношею у Амстердамі...». АУДІО
12.04.2009|18:55|Події
Сергій Жадан. «Я завжди з повагою ставився до професійного спорту...». АУДІО
24.03.2009|09:45|Події
Сергій Жадан. «Чорна зоря арештантів...». АУДІО
17.03.2009|21:06|Події
Сергій Жадан. «Смерть моряка річкового флоту...». АУДІО
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

Поки ще немає жодних коментарів, Ви можете стати першим, хто висловиться!
Додати свій коментар:
Ваше ім'я 1000 залишилось Ваш коментар підтвердіть, що ви не робот: Якщо Ви не бачите свій коментар на сторінці після введення, натисніть кнопки Ctrl+F5

Партнери

Культреванш - Богемний Вісник
Захід-Схід
Грані-Т
ЛітАкцент
Нора-Друк
Кріон
Видавництво Жупанського
Книгоспілка - всі українські книги і видавництва
BookLand.net.ua
teatre.com.ua :: сучасний театр в Україні
КНИГАРНЯ 'Є' - мережа книжкових магазинів
Видавництво ТЕЗА
NiceDay | Все про кіно, музику, книги
УкрВидавПоліграфія
Часопис української культури
Прокат книг
Видавництво Фоліо
Всесвіт
Оsтаnnя Барикада
Молода Література
Молода Література
Публікатор
ArtVertep
Коронація Слова
ЛИТФЕСТ
Українськa літературнa газетa
Интернет-голосование «Лидеры нации»
www.diplomansy.com/diplom-spetsialista https://diplomansy.com/diplom-bakalavra http://www.diplomansy.com/kupit-diplom-s-reestrom http://www.diplomansy.com/diplom-tehnikuma http://www.diplomansy.com/kupit-diplom-o-srednem-obrazovanii www.diplomansy.com/kupit-diplom-moskva diplomansy.com/kupit-diplom-nizhnij-novgorod https://diplomansy.com/kupit-diplom-omsk https://diplomansy.com/kupit-diplom-rostov-na-donu https://diplomansy.com/diplom-spetsialista https://diplomansy.com/kupit-diplom-s-reestrom https://diplomansy.com/kupit-diplom-o-srednem-obrazovanii http://www.diplomansy.com/attestat-za-11-klass https://diplomansy.com/kupit-diplom-v-gorode diplomansy.com/kupit-diplom-novosibirsk www.diplomansy.com/kupit-diplom-ekaterinburg diplomansy.com/kupit-diplom-omsk https://diplomansy.com/kupit-diplom-chelyabinsk https://diplomansy.com/kupit-diplom-rostov-na-donu http://www.eonline-diploma.com http://www.eonline-diploma.com/kupit-diplom-s-zaneseniem-v-reestr eonline-diploma.com/kupit-diplom.-otzyvy https://eonline-diploma.com/kupit-diplom-medicinskogo-kolledzha eonline-diploma.com/diplom-sssr
купить аттестат за 11 класс
school6.ru http://http://avb-service.ru/ http://koteiko.ru/ www.kolomna-region.ru http://http://investstrakh.ru/ altaistudent.ru www.tlt-room.ru www.bf2017.ru http://alex-ermakov.ru/ http://tempfile.ru/ www.amu-studio.ru http://leetoon.ru/ www.clinzdrav.ru http://www.originaly-dokuments.com/attestaty/attestat-za-9-klass originaly-dokuments.com/diplom-o-srednem-spetsialnom-obrazovanii www.originaly-dokuments.com/gorod/nizhnij-tagil https://originaly-dokuments.com/gorod/vologda http://www.originaly-dokuments.com/gorod/saratov http://www.originaly-dokuments.com/spetsialnosti/yurist originaly-dokuments.com/spetsialnosti/povar originaly-dokuments.com/gorod/krasnodar https://originaly-dokuments.com/attestaty/attestat-za-11-klass https://originaly-dokuments.com/gorod/ekaterinburg originaly-dokuments.com/attestaty https://originaly-dokuments.com/spetsialnosti/bukhgalter http://www.originaly-dokuments.com/gorod/omsk https://originaly-dokuments.com/gorod/novosibirsk www.originaly-dokuments.com/gorod/sankt-peterburg www.originaly-dokuments.com/gorod/chelyabinsk originaly-dokuments.com/gorod/orjol www.originaly-dokuments.com/diplom-o-vysshem-obrazovanii/diplom-bakalavra http://www.originaly-dokuments.com/diplom-o-vysshem-obrazovanii/diplom-magistra http://www.originaly-dokuments.com/spetsialnosti/menedzher http://www.originaly-dokuments.com/diplom-o-srednem-spetsialnom-obrazovanii/diplom-kolledzha https://originaly-dokuments.com/diplom-o-srednem-spetsialnom-obrazovanii
купить диплом магистра
http://http://school6.ru/ avb-service.ru www.koteiko.ru http://kolomna-region.ru/ http://investstrakh.ru/ www.altaistudent.ru tlt-room.ru www.bf2017.ru http://http://alex-ermakov.ru/ http://tempfile.ru/ http://http://amu-studio.ru/ http://http://leetoon.ru/ clinzdrav.ru http://www.originaly-dokuments.com/attestaty/attestat-za-9-klass www.originaly-dokuments.com/diplom-o-srednem-spetsialnom-obrazovanii http://www.originaly-dokuments.com/gorod/nizhnij-tagil http://www.originaly-dokuments.com/gorod/vologda www.originaly-dokuments.com/gorod/saratov https://originaly-dokuments.com/spetsialnosti/yurist originaly-dokuments.com/spetsialnosti/povar https://originaly-dokuments.com/gorod/krasnodar https://originaly-dokuments.com/attestaty/attestat-za-11-klass originaly-dokuments.com/gorod/ekaterinburg originaly-dokuments.com/attestaty originaly-dokuments.com/spetsialnosti/bukhgalter http://www.originaly-dokuments.com/gorod/omsk www.originaly-dokuments.com/gorod/novosibirsk http://www.originaly-dokuments.com/gorod/sankt-peterburg www.originaly-dokuments.com/gorod/chelyabinsk http://www.originaly-dokuments.com/gorod/orjol originaly-dokuments.com/diplom-o-vysshem-obrazovanii/diplom-bakalavra http://www.originaly-dokuments.com/diplom-o-vysshem-obrazovanii/diplom-magistra https://originaly-dokuments.com/spetsialnosti/menedzher https://originaly-dokuments.com/diplom-o-srednem-spetsialnom-obrazovanii/diplom-kolledzha https://originaly-dokuments.com/diplom-o-srednem-spetsialnom-obrazovanii
купить свидетельство о браке
https://gosznac-diplomy.com/diplom-s-reestromkupit-kupit http://https://gosznac-diplomy.com/kupit-diplom-vuza-rossii https://gosznac-diplomy.com/diplom-sredne-spetcialnoe-obrazovanie gosznac-diplomy.com gosznac-diplomy.com gosznac-diplomy.com http://https://gosznac-diplomy.com/svidetelstvo-o-rozhdenii gosznac-diplomy.com http://https://gosznac-diplomy.com/kupit-diplom-sssr www.gosznac-diplomy.com
купить аттестат за 9 класс
http://diplom-belarus.com/ http://http://diplom-belarus.com/ http://http://diplom-belarus.com/среднее-образование/купить-аттестат-9-классов.html www.diplom-belarus.com http://http://diplom-belarus.com/ http://http://diplom-belarus.com/ diplom-belarus.com http://diplom-belarus.com/ www.diplom-belarus.com www.diplom-belarus.com www.diplom-belarus.com http://http://diplom-belarus.com/ http://http://diplom-belarus.com/высшее-образование/купить-диплом-ссср.html http://diplom-belarus.com/ http://http://diplom-belarus.com/среднее-образование/купить-аттестат-9-классов.html diplom-belarus.com www.diplom-belarus.com http://diplom-belarus.com/среднее-образование/купить-аттестат-11-классов.html
купить диплом специалиста
www.originality-diplomas.com
купить диплом о среднем специальном
https://rudiplomis24.com/
купить диплом в москве
www.lands-diplom.com
купить диплом магистра
https://gosznac-diplom24.com/ http://https://aurus-diplom.com/
купить аттестат за 9 класс
http://https://originality-diplomans.com/
купить свидетельство о рождении
https://rudiplomis24.com/
где купить диплом
www.lands-diplom.com
где купить диплом
https://gosznac-diplom24.com/ www.diploman-doci.com
купить диплом техникума
https://originality-diplomas.com/
купить дипломы о высшем
https://rudiplomista24.com/
купить диплом магистра
diploma-asx.com
купить диплом техникума
gosznac-diplom.com https://aurus-diplom.com/
купить диплом магистра
https://originality-diplomans.com/
купить аттестат за 9 класс
rudiplomis24.com
купить диплом врача
www.lands-diplom.com
купить диплом
gosznac-diplom.com http://https://diploman-doci.com/
купить диплом колледжа
http://http://diplomsagroups.com/kupit-diplom-v-gorode/bryansk.html http://http://diplomsagroups.com/kupit-diplom-v-gorode/kemerovo.html www.diplomsagroups.com www.diplomsagroups.com http://http://diplomsagroups.com/kupit-diplom-v-gorode/belgorod.html http://http://diplomsagroups.com/diplomy-po-specialnosti/diplom-ekonomista.html http://http://diplomsagroups.com/kupit-diplom-v-gorode/cherepovec.html http://http://diplomsagroups.com/kupit-diplom-v-gorode/mahachkala.html http://diplomsagroups.com/kupit-diplom-v-gorode/chita.html http://diplomsagroups.com/diplomy-po-specialnosti/diplom-programmista.html http://diplomsagroups.com/diplomy-po-specialnosti/diplom-mastera-manikyura.html http://http://diplomsagroups.com/diplomy-po-specialnosti/diplom-buhgaltera.html www.diplomsagroups.com diplomsagroups.com diplomsagroups.com http://diplomsagroups.com/diplomy-po-specialnosti/diplom-inzhenera.html http://diplomsagroups.com/kupit-diplom-o-srednem-obrazovanii/diplom-kolledzha.html diplomsagroups.com http://http://diplomsagroups.com/diplomy-po-specialnosti/diplom-povara.html www.diplomsagroups.com https://originality-diploman24.com/купить-диплом-екатеринбург https://lands-diploma.com/ Купить диплом Екатеринбург https://originality-diploma24.com/купить-диплом-ссср Купить диплом техникума https://gosznac-diploms.com http://diplomsagroups.com/diplomy-po-specialnosti/diplom-stroitelya.html Купить диплом института http://https://omsk.arena-diplomi24.com/ www.kazan.arena-diplomi24.com http://https://originality-diplomik.com/аттестат-школы http://https://originality-diplomiki.com/купить-диплом-москва https://premialnie-diplom24.com/купить-диплом-врача/ premialnie-diploms24.com http://https://premialnie-diplomx24.com/купить-диплом-ссср/ premialnie-diplomix24.com купить диплом в екатеринбурге купить диплом в москве купить диплом отзывы купить диплом в волгограде Купить диплом в Красноярске Купить диплом в Спб frees-diplom.com купить диплом в ростове-на-дону Купить диплом фармацевта Купить диплом в Москве Купить диплом университета Купить диплом бухгалтера bicoin casinos usa https://russiany-diplomix.com/kupit-diplom-ekaterinburg www.russiany-diplomx.com russiany-diplomana.com http://https://russiany-diploman.com/kupit-diplom-s-reestrom https://russiany-diplomany.com/kupit-diplom-instituta http://https://russiany-diplomas.com/kupit-diplom-krasnoyarsk Купить диплом фельдшера купить диплом в Красноярске Купить диплом Екатеринбург Купить диплом Челябинск Купить диплом Краснодар Купить диплом Гознак http://rudiplomirovany.com/диплом-для-иностранцев www.rudiplomirovans.com http://rudiplomirovana.com/диплом-колледжа http://http://rudiplomisty.com/свидетельства-и-справки/свидетельство-о-разводе rudiplomis.com rudiplomista.com http://https://diploman-doci.com/diplom-magistra http://http://rudiplomista24.com/дипломы-по-профессии/диплом-бухгалтера-купить http://http://rudiplomis24.com/аттестат-9-классов rudiplomirovan.com www.ru-diplomirovanie.com http://ru-diplomirovan.com/дипломы-по-профессии/диплом-строителя-купить Купить аттестат 11 классов Купить диплом Новосибирск Купить диплом Омск Купить диплом Омск Купить диплом кандидата наук Купить диплом инженера Купить аттестат 11 классов купить диплом о среднем образовании Купить диплом Томск Купить диплом в Краснодаре Купить диплом техникума Купить диплом с реестром Купить диплом колледжа diploman-doci.com www.lands-diplomy.com купить диплом в спб купить диплом в нижнем новгороде http://https://ru-diplomirovans.com/купить-диплом-новосибирск https://ru-diplomirovana.com/диплом-колледжа ru-diplomirovany.com http://https://ru-diplomirovanay.com/диплом-кандидата-наук https://ru-diplomirovannie.com/купить-диплом-омск https://gosznac-diplomy.com/kupit-diplom-kandidata-nauk Купить диплом техникума Купить диплом инженера Купить диплом в СПБ Купить диплом строителя Купить диплом строителя Купить диплом в Нижнем Новгороде https://gosznac-diplom.com/kupit-diplom-medicinskogo-uchilishha http://https://gosznac-diplom24.com/kupit-diplom-medicinskogo-uchilishha www.gosznac-diploms.com Купить свидетельство о разводе Купить аттестат за 11 классов Купить диплом Красноярск www.diplomsagroups.com Купить диплом в Рязани Купить диплом магистра Купить диплом бакалавра Купить диплом в Воронеже Купить диплом магистра Купить диплом в Екатеринбурге Купить диплом в Ростове Купить диплом в Казани Купить диплом инженера http://https://goznakov-diplom.com/diplom-sredne-spetcialnoe-obrazovanie https://goznakov-diploms.com/kupit-diplom-magistra https://goznakov-diplomy.com/kupit-diplom-sssr https://goznakov-diploma.com/diplom-s-reestromkupit-kupit www.goznakov-diploman.com www.goznakov-diplomans.com http://https://goznakov-diplomx.com/diplom-bakalavra diploman-doci.com