Інфотека - письменники

Положій Євген


Народився 11 липня 1968 року у селі Терни Недригайлівського району Сумської області. Закінчив філологічний факультет СумДПІ ім. Макаренка (російська мова та література). Закінчив школи IREX U-Media: головних редакторів, газетних менеджерів, бізнес-тренерів для мас-медіа.

Працював головним редактором газет «Уік-енд» та «Тєлєнєдєля-Суми», радіостанції «Всесвіт».

Був автором та ведучим кількох інформаційно-розважальних програм на ТРК «Відікон». В 1997 році програма «Світ/Sweet» стала переможцем міжнародного фестивалю «Надія» (м. Ялта). На студії «Монолог» як режисер створив відеокліп групи «Майа» (лауреат всеукраїнського конкурсу «Срібні хвилі», 1998 р., м. Харків). 

У 1997 році був керівником студії юних журналістів при Будинку дитинства та юнацтва (гран-прі фестивалю «Золота осінь Славутича» в номінації «телебачення» та перше місце в номінації «Кращий рекламний ролик»). 

З грудня 1998 р. по теперішній час – головний редактор суспільно-політичної газети «Панорама» (неодноразовий переможець та лауреат всеукраїнських конкурсів з журналістики, маркетингу та дизайну).

Автор громадських медіа-проектів «Нічний Дозор» (2004) та «За чесні вибори!» (2006).

Викладав у СумДУ на спеціальності «журналістика» дисципліну «Проблематика ЗМІ». 

Захоплення: читання книжок та подорожі.  

Надає перевагу бюджет-подорожам в автономному режимі та автостопу. Девіз: «Більше побачити, більше проїхати, менше витратити!». Таким способом Положій подорожував по Сирії (двічі), Йорданії (двічі), Лівану, Туреччині (Антіохія-Кападокія-Анкара-Стамбул), Індії, Непалу, Бангладеш, Сербії, Чорногорії та Китаю.

Також по програмах стажування, обміну досвідом та як турист відвідав США, Шотландію, Єгипет, Латвію, Литву, Польщу, Словаччину, Угорщину, Австрію, Німеччину, Іспанію, Гібралтар.

Улюблені автори: Кортасар, Льоса, Аміреджибі, Маркес, Стейнбек, Достоєвський, Кундера, Камю, Сартр, Шевчук та інші.

Письменник, автор книг:

«Туркін», вірші та проза (рос.), 1996 р., видавництво «Степ».

«Обрати янгола», роман-газета (укр.), 2002, «Університетська книга». Грамота президента Форуму видавців у Львові.

«Мері та її аеропорт», роман (рос.-укр.), 2003, «Університетська книга».

«Туркін та ½. Повість про справжнього самурая», вірші, проза (рос.), 2004, «Університетська книга».

«ДАсвіданія!», збірка віршів (укр.), 2007, «Університетська книга».

«Дядечко на ім’я Бог», роман (укр.), 2008, «Фоліо»

«Башти мовчання», роман (рос.), 2008 (листопад), рукопис не опублікований.

У 2008 році у видавництві «Фоліо» вийшли три книги: «Потяг» (ремікс роману «Обрати янгола» та нові оповідання), «Мері та її аеропорт» (нова редакція) та новий роман «Дядечко на ім’я Бог».

Партнери