Новини

07.12.2010|08:07|Буквоїд

Раїса Лиша. «Зірнула зірниця»

Поетична творчість Раїси Лиші, яка тривалий час перебувала в режимі «активного замовчування», поза «обоймами», «группами» чи «прайдами», формально репрезентує зразки (парадигму) високого «українського модернізму», з прикметними дискурсивними ознаками, близькими до «київської» та «нью-йоркської» груп поетів.

З іншого боку – це власне «східноукраїнський авангард» з дисидентсько-контркультурними обертонами «сімдесятництва», що особливо помітно в живописних творах, які формально-світоглядно й естетично складають з поезією єдине ціле. За «шифрами» поетки, що проростають і прозирають з «щілин» вищого пілотажу метафор, ховається і промовляє «реальність сутностей», відблиск і відгомін яких ми, може тільки іноді чуємо. Ця мелодія – альтернатива і опір, і можлива колись перемога... В книгу ввійшли вибрані та недруковані поезії зі збірок «Скитська баба», «З води й повітря», «Вертепне» (70-80-ті роки), поеми і інше (з 80-90-х) та нова збірка поезій «Зірнула зірниця», що склалася впродовж останніх років, а також зразки малярських творів, раніших і вже теперішніх.

Раїса Лиша. Зірнула зірниця. К.: «Ярославів Вал», 2010, 336 ст.

коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

Поки ще немає жодних коментарів, Ви можете стати першим, хто висловиться!
Додати свій коментар:
Ваше ім'я 1000 залишилось Ваш коментар підтвердіть, що ви не робот: Якщо Ви не бачите свій коментар на сторінці після введення, натисніть кнопки Ctrl+F5

Партнери